Kurban Timi göreve hazır! Boğa kaçışları böyle önlenecek

2012-10-16 17:17:00
Kurban Timi göreve hazır! Boğa kaçışları böyle önlenecek |  görsel 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Erzincan Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi oluşturduğu kurban timi ile olası boğa kaçışlarını önlemeyi planlıyor. 
 

Önceki yıllarda da benzer amaçla kurulan 'Kurban Timi' bayram öncesi hem kondisyon topluyor hem de kaçan hayvanları nasıl yakalayacakları konusunda eğitim alıyor. 

 
Kurban Bayramı'na sayılı günler kala belediye tarafından her yıl oluşturulan 'Kurban Timi' eğitim almaya başladı. Temizlik işleri bünyesinden seçilen yaklaşık 8 kişi, Erzincanspor antrenman sahasında bir araya gelerek ekip şefleri gözetiminde önce koşuyor daha sonra kültür fizik hareketleri ile ısınarak kondisyon topluyor. Ekip, ısınma hareketlerinin ardından saha ortasına dikilen ve üzerine trafik konisi yerleştirilen demirlere kement atıyor. Ekip Şefi Ertuğrul Telli'nin söylediklerini can kulağı ile dinleyen 'Kurban Timi', uyuşturucu silah kullanmanın inceliklerini öğreniyor.
 
Kaçan kurbanlığı nasıl durdurmaları gerektiği konusunda eğitim veren Ertuğrul Telli, bayrama kadar çalışacaklarını söyledi. Telli, "Kurbanlığı kaçan vatandaşlar 'Alo 153' hattını arayarak bize ulaşabilir. İnşallah en kısa sürede olay yerine giderek kaçan hayvanı yakalayacağız" diye konuştu.
 

 

0
0
0
Yorum Yaz